AKTUÁLNĚ - NEJBLIŽŠÍ AKCE A NOVINKY PRO VEŘEJNOST

Vážení přátelé, denní prohlídky pro letošní rok 2024 budou probíhat o víkendech od května do konce září a v tyto svátky 1.5., 8.5., 5.7., 6.7., 28.9 . Zájemci o prohlídky mimo víkendy a mimo květen až září volejte na tel. 602 765 625 nebo pište na zamekkounice@seznam.cz rádi s Vámi prohlídku dohodneme i v jiné termíny. Na hlavním nádvoří hradu připravíme opět pěknou hru pro děti, kdy na jejím konci bude čekat na děti odměna. Máme tento rok připravené ale zajímavé programy pro všechny - výstavu současného umění, výstavu vín, noční prohlídky, .... 

Níže máme uvedené akce pro veřejnost a to jak pro děti, tak i dospělé, které Vás na našem hradě letos čekají. Užijte si sezónu 2024 s námi! 

POZOR PLATBY NA MÍSTĚ (NA HRADĚ) JEN V HOTOVOSTI!!!!!

6.7. a 7.7. 2024 ve 13:00                                                          Speciální prohlídky s majitelem hradu a ochutnávkou vína

Pro velký zájem v rámci Evropských dnů soukromých hradů a zámků o prohlídku s majitelem našeho hradu, jsme zařadili dvouhodinovou prohlídku s majitelem hradu, kdy se návštěvníci podívají i do míst, kde běžné prohlídky neprobíhají a seznámí se s nejednou zajímavostí, která se váže k minulosti, současnosti i budoucnosti tohoto hradu. Součástí prohlídky bude i ochutnávka vyhlášené dolnokounické Frankovky.

Prohlídky s majitelem budou v tomto roce probíhat každou první sobotu a neděli v měsíci, počínaje v tomto roce červencem a konče říjnem, vždy ve 13 hodin.
Vstupenky se budou prodávat přes portál regionu - bližší info zde včas zveřejníme. 

Cena 160 Kč/osoba

3.8.2024 NOČNÍ PROHLÍDKA "ŽIVOT NA HRADĚ"

Zažijte s námi neodolatelnou atmosféru nočního Hradu a zámku v Dolních Kounicích.
Vydejte se s námi do časů dávno minulých a poznejte život našich předků tak, jak jej z filmů neznáte. 

Na okamžik se stanete hosty hradního pána a nahlédnete do všedních dnů obyvatel hradu.

Jedna prohlídka trvá cca 45 minut.
Cena vstupenky 180Kč na osobu.
K dispozici jsou prohlídky v časech: 19:00, 19:20, 20:00, 20:20, 21:00, 21:20, 21:40, 22:00, 22:20, 22:40, 23:00
Parkování bude zdarma umožněno na louce u hradu od 18 hod.

Předprodej vstupenek zde: https://www.regionivancicko.cz/kalendar-akci/obec/4752-dolni-kounice/42905-nocni-prohlidka-zivot-na-hrade-dolni-kounice.html


Od 1.5.2024 do 29.9.2024  " POD KŘÍDLY HAGA" 

Všechny Vás srdečně zveme na již III. úspěšný ročník naší Hradní Aukční Galerie HAGA, která se bude konat v historických prostorách hradu a je součástí prohlídkového okruhu. Jako každoročně i letos je výstava rozšířena o další umělce, další originální díla, do dalších sálů. Je nám ctí přivítat letos umělce, kteří kromě ve světě, vystavují i u nás a to již třetím rokem. Představíme Vám i nové umělce, kteří se účastní výstavy u nás letos poprvé. Kromě obrazů a soch letos prvně budete moci shlédnout i umělecké fotografie. Výstavu,  jak uvedeno, lze shlédnout pouze v rámci prohlídek každý víkend od 1.5. až po 29.9. a o státních svátcích 8.5., 5.7., 6.7., 28.9, kdy je hrad rovněž otevřen. Naše výstava je prodejní. Ceny děl mohou autorům na výstavě navrhnout sami návštěvníci na výstavě připravených lístcích s uvedením čísla obrazu, své nabídky a svého kontaktu. Výsledná cena je pak nalezena dohodou, licitací a nebo aukcí. Zde vystavující umělci jsou velmi úspěšní, prodává se zde nejméně jeden obraz do každých 4 dnů vystavení. Je to výhodná investice do dnešní moderny, ale současně i příštích vzácných starožitností. Více informací na místě. Těšíme se na Vás! Vstupné na prohlídku lze zakoupit na místě v hotovosti. Ceny vstupného viz. sekce prohlídky hradu.


AKCE PRO VEŘEJNOST SEZONA 2024 

13.4.            DOLNOKOUNICKÝ VICH - SOUTĚŽ VÍN DOLNOKOUNICKÝCH VINAŘŮ

4.5.             NOČNÍ PROHLÍDKA "ŽIVOT NA HRADĚ" SE SPOLKY KRAHUJEC A KOUNIČAN                            (PRO DĚTI I DOSPĚLÉ)    

1.5.-29.9.    VÍKENDOVÉ PROHLÍDKY VČ. SVÁTKŮ 1.5.,8.5., 5.7., 6.7. A 28.9.

1.5.-29.9.    VÍKENDOVÁ STEZKA PRO DĚTI S ODMĚNOU ( PRO DĚTI)

1.5.-29.9.   PRODEJNÍ VÝSTAVA  SOUČASNÉHO UMĚNÍ "POD KŘÍDLY HAGA" -  jako součást                       víkendových prohlídek

4.7.-7.7.     ZPÁTKY V ČASE  - VÍKEND S HISTORICKOU SKUPINOU ADAMANTT (PRO DĚTI)

3.8.             NOČNÍ PROHLÍDKA "ŽIVOT NA HRADĚ" SE SPOLKY KRAHUJEC A KOUNIČAN                            (PRO DĚTI I DOSPĚLÉ)

7.9.-8.9.     ZPÁTKY V ČASE - VÍKEND S HISTORICKOU SKUPINOU ADAMANTT ( PRO DĚTI)

26.10.         STRAŠIDELNÝ ZÁMEK ( PRO DĚTI) SE SPOLKY KRAHUJEC A KOUNIČAN


Změna programu vyhrazena.

WEDDING 4 YOU

Mimo oblíbené klasické svatební obřady a klasické svatební hostiny nabízíme na našem hradě i tuto revoluční myšlenku, která je NOVINKOU na svatebním trhu. 

Je pro všechny, kteří touží prožít krásnou svatbu se všemi tradicemi, mít krásný zážitek na celý život, těšit se ze spousty svatebních fotek, podělit se o radost a pohostit současně svoji rodinu a přátelé, aniž by se musel zvažovat počet zvaných hostů.

Je to pro Vás, kteří toužíte užít si krásný svatební den a přitom se nevydat z poslední koruny, ale naopak moci si s radostí koupit spolu se snubními prstýnky i krásné místo, profi svatební služby A HLAVNĚ i svatební cestu, na kterou ještě v podvečer svatebního dne se svoji životní láskou odletíte!!!

Naše 12 letá zkušenost, romantické prostředí a skvělý tým je připraven Vám takovou parádní super svatbu uspořádat na našem romantickém hradě v Dolních Kounicích. 

Namísto 24 hodinové svatby intenzivně prožijete 4 hodinovou svatbu.  Namísto šíleného rozpočtu rovnajícímu se ročnímu výdělku Vás tato svatba bude stát přibližně jeden měsíční plat.  Nebudete se muset stresovat týden či rok před svatbou skrze nákupy, třídění, úkoly, přípravy a také týden po svatbě než zase všechno roztřídíte, rozdáte, uklidíte či prodáte. NECHTE TO NA NÁS. Kupte si prstýnky, šaty a svatební cestu, rozešlete pozvánku hostům a zbytek za Vás zařídíme. Uspořádáme Vám super 4 hodinový intenzivní svatební zážitek.

NOVÝ PROJEKT "ZÍSKEJ SVŮJ KOUSEK HRADU"

Tento projekt je zprávou, měnící zažité představy a otevírající převratné možnosti všem aktivním lidem. Více o projektu přímo zde: https://www.svetsdileni.cz/ 

HRADNÍ SPOLEK

Máte-li zájem se zapojit do dění na hradě, podpořit tuto krásnou památku seznamte se s novým projektem neziskové organizace Hradní Spolek. Více o projektu na www.hradnispolek.cz.