PROHLÍDKY V ROCE 2021


V letošním  roce jsme již prohlídky ukončili posledním víkendem v září. Budeme se opět těšit na příští rok, kdy počítáme s tím, že nebudou-li nějaké vládní restrikce, tak zahájíme již od května 2022. Děkujeme Vám všem, kteří jste naši práci a snahu podpořili návštěvou a zakoupením vstupenky na příjemných 60 minut strávených s našimi úžasnými průvodkyněmi na našem Hradě

Časy začátků klasických víkendových prohlídek v sezóně 2022 budou opět:
10:00 - 11:30 - 13:00 - 14:30 - 16:00      

Prohlídkový okruh: jeden, doba trvání cca 60 min. Prohlídky probíhají s průvodcem v českém jazyce. Platby jen v hotovosti!!! 

Text v němčině a angličtině je možné si v tištěné formě zapůjčit na pokladně. 

Prohlídky je možné objednat předem na tel. 602 765 625 nebo zamekkounice@seznam.cz.

Ceny vstupného

dítě do 6 let .....................................................................zdarma

dítě 6-15 let .....................................................................40 Kč

dospělí ..............................................................................100 Kč

důchodci  a ZTP/ZP , senior a rodinné pasy..........80 Kč.letecký pohled, foto by JK.JK.Photos 2018
letecký pohled, foto by JK.JK.Photos 2018
I.nádvoří hradu
I.nádvoří hradu

Prohlídkový okruh je v hlavním paláci. 

V rámci prohlídkové trasy mohou návštěvníci shlédnout dochované architektonické prvky od gotiky až po renesanci. Mezi historické lahůdky, kterými se hrad a zámek v Dolních Kounicích pyšní patří mimo jiné krásná hřebínková klenba hned u vstupu do hlavního paláce, kuželkový portál, gotická polokruhová bašta s částečně dochovanou gotickou freskovou výzdobou, zelená světnice, kde bývali mladí panoši připravováni do stavu rytířského, diamantový portál, částečně dochované zámkové střílny, černá kuchyně, ukázka dřívější hradní hygieny, částečně dochované sgrafity, hodovní sál a v neposlední řadě vzácné samonosné točité pískovcové schodiště. Dále možnost shlédnout bývalé vodní příkopy, tři hradní brány a mosty, které bývaly opatřeny padacím mostem a mnoho dalších zajímavostí.

Návštěvníci zde mohou vidět v originále architekturu z roku 1280 a dřívějších let, neboť hrad a zámek v Dolních Kounicích patří k nejstarším v ČR.