PROHLÍDKY V ROCE 2023
POZOR PLATBY JEN V HOTOVOSTI !!!!

!!! POZOR PROHLÍDKA V SOBOTU 23.9. V 10 HODIN JE REZERVOVÁNA PRO ZÁJEZD !!! 

Prohlídky probíhají  o víkendech a to od května do konce září a v tyto svátky 1.5., 8.5., 5.7., 6.7., a 28.9. 

Od 29.4. je do konce září  na nádvoří hradu  pro děti  připravená stezka s různorodými úkoly a v jejím cíli na děti bude čekat odměna. Ke stezce pro děti je přístup jen o víkendech a ve svátky, kdy je otevřeno.

Od 29.4. do 1.10. je součástí prohlídek  i prodejní výstava obrazů "SÍLA ŽEN" a "SÍLA ČASU"

Děkujeme Vám všem, kteří naši práci a snahu podpoříte svojí návštěvou a zakoupením vstupenky na příjemných 60 minut strávených s našimi úžasnými průvodci na našem Hradě.

Od minulého roku máme na nádvoří , vždy když je hrad otevřen pro návštěvníky, otevřené malé občerstvení a to přímo na krásné vyhlídce na celé město Dolní Kounice a jeho další krásné památky. Můžete si u nás zpříjemnit chvíli čekání na Vaši prohlídku například dobrou kávičkou, zmrzlinou, domácím štrúdlem či dalším drobným občerstvením.

Pokud byste měli zájem o prohlídku  mimo víkendy nebo mimo sezónu,  chtěli byste zarezervovat termíny prohlídky pro větší skupiny a zájezdy lze domluvit individuální skupinové prohlídky na tel. 602 765 625 nebo zamekkounice@seznam.cz. 

!!! POZOR PROHLÍDKA V SOBOTU 23.9. V 10 HODIN JE REZERVOVÁNA PRO ZÁJEZD !!! 

Časy začátků hlavních prohlídek  :
10:00 - 11:30 - 13:00 - 14:30 - 16:00   

Prohlídkový okruh: jeden, doba trvání cca 60 min. Platby jen v hotovosti!!! 

Prohlídky probíhají s průvodcem v českém jazyce. Text pro prohlídku v němčině a angličtině je možné si v tištěné formě zapůjčit na pokladně. 

Ceny vstupného

dítě do 6 let .....................................................................zdarma

dítě 6-15 let .....................................................................60 Kč

dospělí ..............................................................................120 Kč

důchodci  a ZTP/ZP , senior a rodinné pasy...........90 Kč.

TĚŠÍME SE NA VÁS!!!!

letecký pohled, foto by JK.JK.Photos 2018
letecký pohled, foto by JK.JK.Photos 2018
I.nádvoří hradu
I.nádvoří hradu

Prohlídkový okruh je v hlavním paláci. 

V rámci prohlídkové trasy mohou návštěvníci shlédnout dochované architektonické prvky od gotiky až po renesanci. Mezi historické lahůdky, kterými se hrad a zámek v Dolních Kounicích pyšní patří mimo jiné krásná hřebínková klenba hned u vstupu do hlavního paláce, kuželkový portál, gotická polokruhová bašta s částečně dochovanou gotickou freskovou výzdobou, zelená světnice, kde bývali mladí panoši připravováni do stavu rytířského, diamantový portál, částečně dochované zámkové střílny, černá kuchyně, ukázka dřívější hradní hygieny, částečně dochované sgrafity, hodovní sál a v neposlední řadě vzácné samonosné točité pískovcové schodiště. Dále možnost shlédnout bývalé vodní příkopy, tři hradní brány a mosty, které bývaly opatřeny padacím mostem a mnoho dalších zajímavostí.

Návštěvníci zde mohou vidět v originále architekturu z roku 1280 a dřívějších let, neboť hrad a zámek v Dolních Kounicích patří k nejstarším v ČR.