PROHLÍDKY V ROCE 2024
POZOR PLATBY NA MÍSTĚ (NA HRADĚ) JEN V HOTOVOSTI !!!! 

Vážení přátelé, denní prohlídky pro letošní rok 2024 budou  probíhat o víkendech od května do konce září a v tyto svátky 1.5., 8.5., 5.7., 6.7., 28.9 .  Zájemci o prohlídky mimo víkendy a mimo květen až září volejte na tel. 602 765 625 nebo pište na zamekkounice@seznam.cz rádi s Vámi prohlídku dohodneme i v jiné termíny.

Noční prohlídky rezervujte přes náš internetový obchod !!!! Na místě v den akce bude k prodeji (za hotové) max. 5 vstupenek na každou prohlídku.  Počítáme, že noční prohlídky budou od 19:00, vždy po 20 minutách a poslední začne ve 23:00 hodin. V případě velkého zájmu v rámci předprodeje rezervací budou přidány další časy. Více informací bude vždy zveřejněno k jednotlivé noční prohlídce v sekci "Aktuálně" a v sekci "Internetový obchod".

Těšíme se na Vás všechny, kteří naši práci a snahu podpoříte svojí návštěvou a zakoupíte si vstupenky na příjemných 60 minut strávených s našimi úžasnými průvodci na našem Hradě.

Opět na nádvoří hradu připravíme pěknou hru pro děti, kdy na jejím konci bude čekat na děti odměna. 

Na nádvoří , vždy v sezóně, když je hrad otevřen pro návštěvníky, otevřené malé občerstvení a to přímo na krásné vyhlídce na celé město Dolní Kounice a jeho další krásné památky. Můžete si u nás zpříjemnit chvíli čekání na Vaši prohlídku například dobrou kávičkou, zmrzlinou, domácím štrúdlem, vínem od místních vinařů či dalším drobným občerstvením.

Pokud byste měli zájem o prohlídku  mimo víkendy nebo mimo sezónu,  chtěli byste zarezervovat termíny prohlídky pro větší skupiny a zájezdy lze domluvit individuální skupinové prohlídky na tel. 602 765 625 nebo zamekkounice@seznam.cz. 

Časy začátků hlavních prohlídek  :
10:00 - 11:30 - 13:00 - 14:30 - 16:00   

Prohlídkový okruh: jeden, doba trvání cca 60 min. Platby jen v hotovosti!!! 

Prohlídky probíhají s průvodcem v českém jazyce. Text pro prohlídku v němčině a angličtině je možné si v tištěné formě zapůjčit na pokladně. 

Ceny vstupného na denní prohlídku s průvodcem

dítě do 6 let .....................................................................zdarma

dítě 6-15 let .....................................................................60 Kč

dospělí ..............................................................................150 Kč

důchodci  a ZTP/ZP , senior a rodinné pasy............110 Kč

Cena vstupného mimo sezónu 150 Kč/os. min. 20 osob.

TĚŠÍME SE NA VÁS!!!!

letecký pohled, foto by JK.JK.Photos 2018
letecký pohled, foto by JK.JK.Photos 2018
I.nádvoří hradu
I.nádvoří hradu

Prohlídkový okruh je v hlavním paláci. 

V rámci prohlídkové trasy mohou návštěvníci shlédnout dochované architektonické prvky od gotiky až po renesanci. Mezi historické lahůdky, kterými se hrad a zámek v Dolních Kounicích pyšní patří mimo jiné krásná hřebínková klenba hned u vstupu do hlavního paláce, kuželkový portál, gotická polokruhová bašta s částečně dochovanou gotickou freskovou výzdobou, zelená světnice, kde bývali mladí panoši připravováni do stavu rytířského, diamantový portál, částečně dochované zámkové střílny, černá kuchyně, ukázka dřívější hradní hygieny, částečně dochované sgrafity, hodovní sál a v neposlední řadě vzácné samonosné točité pískovcové schodiště. Dále možnost shlédnout bývalé vodní příkopy, tři hradní brány a mosty, které bývaly opatřeny padacím mostem a mnoho dalších zajímavostí.

Návštěvníci zde mohou vidět v originále architekturu z roku 1280 a dřívějších let, neboť hrad a zámek v Dolních Kounicích patří k nejstarším v ČR.