KONTAKTY A CESTA K NÁM

Kontakt na hrad - pro pronájem prostor, svatby, oslavy, firemní večírky,  školní akce, mimořádné prohlídky a nabídky vystoupení, zážitkové programy :

Manželé Kamila a Silvestr Svobodovi, 

tel.: +420 602 765 625

e-mail: zamekkounice@seznam.czHRADNÍ SPOLEK

Více informací o neziskové organizaci založené na podporu hradu naleznete na www.hradnispolek.cz 

Dr.Ing. František Zoubek, tel. 602 736 953, e-mail: hradinfo@email.cz


Jak se k nám dostanete autem?

Hrad Dolní Kounice je zhruba 15 minut jízdy od Brna. Cestujete-li od Brna, je to snadné. Z dálnice na Vídeň sjedete na sjezdu Bratčice (první sjezd za Rajhradem) odbočíte směrem na Bratčice a budete pokračovat na křižovatku, zde se dáte směrem na Němčičky. Pokud nechcete jet po dálnici, sjedete za Brnem na Rajhrad, poté směr Syrovice, Bratčice a dále je již cesta stejná, tedy po průjezdu Němčičkami pokračujete stále po hlavní do Pravlova, zde se dáte na křižovatce doprava směr Dolní Kounice až dorazíte do Dolních Kounic. Cca po 150 metrech je odbočka doprava na hrad. Zde zaparkujete Váš vůz a dále pokračujete pěšky pouhých 100 metrů do hradu.

GPS: 49°4'2.07″N, 16°28'20.22″EV případě, že potřebujete zjistit cestu k nám odkudkoliv, použijte www.mapy.cz. 

Jak se k nám dostanete autobusem?

Z jihomoravské metropole se i veřejnou linkovou dopravou do Dolních Kounic dostanete bez větších obtíží. Stačí se dostat tramvají číslo 2 až na konečnou v Modřicích a tam přestoupit na linkový autobus č. 512, který odjíždí každou hodinu, o víkendech každé 2 hodiny. Do Dolních Kounic mu to trvá necelou půlhodinku. Komu by se nechtělo přestupovat, má i možnost cestovat jiným spojem přímo z brněnského autobusového nádraží na Zvonařce. Veškeré informace o veřejné dopravě a aktuální jízdní řády lze najít na portálu www.idos.cz nebo www.idsjmk.cz.